top of page

Jak stworzyć skuteczną stronę internetową non-profit


Ludzie często określają erę online jako erę samolubną i cyniczną. Ale widząc, jak regularnie sieć jest wykorzystywana do zwalczania niesprawiedliwości i motywowania ludzi do pozytywnych zmian w świecie, przywraca wiarę w ducha człowieka. Czy walcząc z głodem na świecie, ratując środowisko, chroniąc prawa zwierząt czy pomagając osobom niepełnosprawnym - Internet łączy tych, którzy potrzebują pomocy, i tych, którzy są gotowi pomóc.


Chociaż witryny non-profit i komercyjne mają wiele wspólnych cech, witryny non-profit są zasadniczo różne i wymagają unikalnej strategii.0. Punkt ZERO - świadomość


Pomyślałeś sobie, że fajnie byłoby mieć stronę internetową. Ale masz dylemat, czy jest mi ona potrzebna do szczęścia. Silna obecność w Internecie jest jedną z rzeczy, bez których organizacje non-profit po prostu nie mogą się obejść. No, ale jesteś w internecie, bo masz konto na Facebooku i Instagramie, a może na Pintereście lub Twitterze itp… Wynika z tego, że Twoja organizacja spełnia oczekiwania społeczności, która popiera Twoje działania i darczyńców, którzy czynnie wzięli (biorą) udział w Twojej misji.


WAŻNE: Organizacje pozarządowe, które chcą zrobić profesjonalne wrażenie i zebrać pieniądze, potrzebują witryny, która wzbudzi zaufanie i zainteresowanie.


Jednak zanim zaczniesz tworzyć witrynę non-profit przy pomocy zaufanego budowniczego, mamy kilka wskazówek, o których powinieneś pamiętać. Bez względu, jaki masz budżet, nadal możesz utworzyć potężną i znaczącą prezentację Twojej organizacji online, jeśli zastosujesz się do kilku podstawowych wskazówek.


Zacznij od prostej strony:

I. 3 podstawowe elementy każdej strony internetowej organizacji pozarządowej


1. MISJA

Spraw, aby misja organizacji była widoczna na stronie głównej, centralnie zlokalizowana, krótka i łatwa do zrozumienia.

Pamiętaj o tej złotej zasadzie: wiesz o swojej organizacji non-profit znacznie więcej niż ktokolwiek inny - więc nie zakładaj, że twoja misja jest oczywista. Pisz tak jasno i zwięźle, jak to możliwe, dodaj prawdziwe zdjęcia ciebie i tych, którym pomogłeś (lub próbujesz pomagać) i pamiętaj, aby umieszczać najważniejsze treści jak najwyżej strony.


Przy tworzeniu strony internetowej dla organizacji non-profit kluczowe są jasne i rozbudowane informacje. Zanim zaczniesz myśleć o układzie witryny, pamiętaj o zebraniu tekstów, zdjęć, filmów, wykresów i wszelkich innych mediów, które pomogą ludziom zrozumieć Twoją misję i ją zidentyfikować. Chodzi o to, aby zmobilizować ludzi do działania. Jeśli ludzie nie otrzymają odpowiednich informacji, rzadziej będą poświęcać swój czas, pieniądze i zasoby.


2. DAROWIZNY I WOLONTARIAT

Powinny być łatwe do zrobienia, przy jak najmniejszej liczbie kliknięć, z każdej strony w Twojej witrynie. To samo dotyczy wszelkich działań, które użytkownik powinien podjąć - uczestniczenia, rejestracji, pobierania itp.

Upewnij się, że Twoja strona jest przejrzysta, niweluj chaos i spraw, aby odwiedzający mógł dotrzeć do miejsca, w którym chcesz powiedzieć mu – W JAKI SPOSÓB MOŻE POMÓC. Musisz jasno wyjaśnić swoim darczyńcom, co mogą zrobić, aby pomóc. Podaj każdą alternatywę: darowizny, wolontariat, petycje, demonstracje itp.


Na innej stronie możesz zamieścić wskazówki i pomysły na temat tego, w jaki sposób odwiedzający mogą być częścią Twojej organizacji. Nie każdy może przekazać darowiznę, ale być może istnieją bardzo podstawowe rzeczy, dzięki którym mogą coś zmienić. Dlatego ważne jest stworzyć listę pomysłów i tym samym zachęcić jak najszerszą grupę ludzi do uczestnictwa w życiu Twojej organizacji.


Pamiętaj, aby zademonstrować w jaki sposób Twoja organizacja pomaga i co promuje. Darczyńcy chcą wiedzieć w jaki sposób są wydawane ich pieniądze, dlatego staraj się być jak najbardziej przejrzysty.

 

Społeczne Obrazy na Ściany

 

3. KONTAKT

Ułatw odwiedzającym kontakt z Twoją organizacją.

Bardzo ważne, aby kontakt z Tobą był łatwy do znalezienia na Twojej witrynie. Zaoferuj odwiedzającym wiele sposobów skontaktowania się z Tobą, aby mogli uzyskać więcej informacji o Tobie. Dodaj adres e-mail, adres pocztowy, numery telefonów, a także łącza do profili organizacji w sieciach społecznościowych. Ułatw odwiedzającym kontakt z tobą.


Nawet nie wiesz, jak wiele osób jest gotowych poświęcić swój czas na zaangażowanie się w Twoją sprawę, nawet jeśli nie mają środków finansowych na darowizny. Możesz zmienić każdego odwiedzającego stronę w promotora, dodając narzędzia do udostępniania społecznościowego, takie jak „Lubię to”, „Tweetuj” lub „+1”. Każdy odwiedzający, który kliknie jeden z tych przycisków, powiadamia swoich przyjaciół i obserwujących o istnieniu Twojej organizacji, o działaniach, relacjach w mediach, nadchodzących wydarzeniach itp.


Po umieszczeniu tych elementów możesz dodać do swojej witryny inne komponenty, które pomogą przyciągnąć ruch i zwiększyć świadomość. Witryny non-profit, które mają piękną grafikę w połączeniu z łatwą funkcjonalnością, często przyciągają wzrok i serca ludzi.


II. Projektowanie


Tak bardzo ogólnie...

Nie używaj ponurych kolorów. Większość organizacji non-profit zajmuje się tematami dalekimi od zabawnych i uroczych, ale Twoja witryna powinna dawać odwiedzającym nadzieję na zmiany. Ludzie chcą mieć poczucie, że ich wkład wpływa w rzeczywistości na tę zmianę. Upewnij się, że Twój projekt to odzwierciedla.


A praktycznie jak do tego projektowania się zabrać…

Zacznij oglądać inne witryny. W internecie jest ich tyle, że na pewno jakaś Ciebie zafascynuje, a już pewne, że bardzo się Tobie spodoba. Zapisz ją i obejrzyj dokładnie. Co może Ciebie w niej zaintrygować? Może układ, przejścia stron, przyciski nawigacji, menu… weź kartkę i coś do pisania, zanotuj uwagi i szukaj dalej inspiracji w internecie. Ponownie notuj i zapisuj linki do stron, ponieważ w jednej witrynie spodoba się Tobie układ menu, w drugiej przyciski nawigacji, a jeszcze w innej strona KONTAKT. Ten proces pozwoli Twojemu zaufanemu budowniczemu witryny, zrozumieć czego potrzebujesz i jaki kierunek obrać w pierwszych projektach witryny.


To, czy odwiedzający będą skłonni przyłączyć się do Twoich działań, zależy w dużej mierze od strony głównej Twojej witryny. Strona główna powinna być atrakcyjna, pouczająca i inspirująca.


Wraz z domyślnymi niezbędnymi elementami (tytuł i logo organizacji, menu nawigacyjne), skuteczna strona główna powinna zawierać:

  • Obrazy przedstawiające pracę organizacji.

  • Krótki opis celów organizacji.

  • Zwięzłe „Zaproszenie do działania” dla odwiedzających, wyjaśniające, w jaki sposób mogą wziąć udział / coś zmienić.

  • Jeśli to możliwe, jeden mocny cytat, który pokazuje znaczenie pracy organizacji.

Na koniec upewnij się jednak, że Twoja witryna nie wygląda jak arkusz kalkulacyjny Excel. Nie obciążaj odwiedzających surowymi danymi.


Gdy już masz prostą stronę, pomyśl o nieprostej:

III. Dodatkowe komponenty


Opowiedz historię.

Ludzie zwykle odnoszą się lepiej do osobistej historii, z którą mogą się identyfikować. Poświęć jedną ze stron witryny jednej takiej historii - może to być historia wolontariusza, historia społeczności lub historia jednej osoby, której pomogła praca organizacji. Chodzi o to, aby spersonalizować dowody Twojej działalności i pokazać beneficjenta, który jest świadkiem i dowodem na dobrze wykorzystane darowizny.


Referencje

Tak, kolejna strona. Dlaczego jest to takie ważne? Jeśli chodzi o pracę non-profit, referencje dzielą się na dwa typy. Oba mogą odegrać kluczową rolę w zapewnianiu ludziom nowej perspektywy i pomaganiu im w zaufaniu Tobie i Twojej organizacji.


Referencje od osób, którym pomagałeś lub od osób, którym pomogłeś. Proces pomagania niekiedy bywa rozciągnięty w czasie. Ludzie uwielbiają słyszeć historie sukcesu - a szczególnie uwielbiają być ich częścią. Jeśli masz pozytywne opinie osób, którym pomagałeś, ich wypowiedzi mogą przynieść korzyść Twojej organizacji.


Rekomendacje od osób, z którymi współpracowałeś, dobre słowa nie muszą pochodzić tylko od osób, którym pomogłeś. Mogą również pochodzić od ludzi, którzy byli zaangażowani w twoje działania, widzieli z pierwszej ręki to, co robisz, i wiedzą, jak dobry w tym jesteś. Przedstaw swoje pozytywne opinie, aby każdy, kto myślał o zaangażowaniu się na rzecz Twojej organizacji, wydarzenia, które organizujesz, nie miał miał wątpliwości, że warto.


Twoja organizacja w mediach

Jeśli o Twojej organizacji non-profit piszą w prasie czy na portalach internetowych, lub mówią w mediach TV, możesz to wykorzystać na swoją korzyść. Dobry artykuł, a nawet news telewizyjny może wiele zdziałać, aby zwiększyć Twój profesjonalizm i poszerzyć świadomość problemu jakim zajmuje się Twoja organizacja. A jeśli chodzi o pomoc w osiągnięciu celów, więcej szumu wokół Ciebie jest zawsze drogocenne. Niezależnie od tego, czy posiadasz jeden mały artykuł, czy 12 dużych - stworzenie strony poświęconej wyłącznie tej zawartości jest po prostu rozsądne.


Blog!

Prowadzenie aktywnego bloga to niesamowity sposób na zwiększenie zaangażowania w Twoje działania oraz pomaga zebrać lojalną społeczność. Co więcej, blogi są często wymieniane przez inne blogi, a nawet witryny z wiadomościami. Może to zwiększyć możliwość zwiększenia ruchu i ekspozycji witryny. I jest wyjątkowo dobre dla Twojego SEO witryny. Napisz o wszystkim, co wiąże się z Twoją misją - jest to świetna platforma do informowania szerszego grona ludzi i rozpowszechniania ważnego przesłania.


IV. Podsumowanie


Promuj swoją witrynę w mediach społecznościowych, w których Twoim zdaniem mogą gromadzić się Twoi odbiorcy. Dodaj przyciski mediów społecznościowych do swojej witryny i zachęcaj ludzi do udostępniania jej na własnych kanałach.


Zachęcaj odwiedzających do rejestrowania swoich e-maili, aby mogli otrzymywać biuletyny, aktualizacje, informacje o wydarzeniach itp., A tym samym, aby stopniowo zwiększać swoje członkostwo.


Pamiętaj, aby pozostać wiernym swojej idei. Można to osiągnąć w połączeniu ze świetnie wyglądającą witryną.

 
bottom of page