top of page

O mnie

Profesjonalne Podsumowanie

To, w co wierzymy, napędza to, co robimy. Uwielbiam spotykać się i służyć moim klientom. To więcej niż praca. To moja misja, styl życia i mój cel na świecie.

Wierzę, że Twoja firma, misja jest piękna. Zobaczyłem, że tradycyjny marketing nie oddaje prawdziwego piękna wielu firm, branży usługowej, w której ludzie służą ludziom i chciałbym to zmienić.

Wierzę, że warto jest opowiedzieć Twoją historię. Chciałbym stworzyć autentyczne historie firm i ich zespołu służącego swojej społeczności z prawdziwymi fotografiami i pięknymi projektami, które reprezentują najlepszą wersję ich samych.

Umiejętności

Projektowanie Stron WWW Opartych na Historii    Fotografia    Social Media    Branding    Fundraising    Kreatywne Inicjatywy    Budowanie List Mailingowych i Lejków Sprzedażowych 

Doświadczenie Zawodowe

2014-2023

Budowanie marek & UPI

UPI - Inspirować, Pomagać, Uczyć

Wyobrażam sobie świat, w którym każda firma i NGO posiadają stronę internetową i dzięki niej mówią DLACZEGO robią to co robią, jakimi kierują się wartościami i komu służą. Tworzę strony internetowe, które pokazują kim jesteś i angażują odbiorców.

2012-2013

Szef Działu Foto & Express Olsztyn

Redakcja to zespół. Codziennie kierowałem się zaufaniem i lojalnością, dzięki czemu mogliśmy wspólnie budować wizerunek gazety i zmieniać świat na lepszy.

2001-2012

Fotoreporter & Polityka, Gazeta Olsztyńska, Super Express, Agencje PressFoto

Czas bezustannej nauki. Szybko zorientowałem się, że umiejętności nie są najważniejszym czynnikiem w karierze fotoreportera. Wyrobiłem w sobie nawyk motywowania się i dzięki niemu codziennie budziłem się zainspirowany. Każdego dnia chciałem być lepszy i kończyć dzień zadowolony z pracy, którą wykonywałem.

Edukacja

2000-2001

Sorbonne Universite

Od szkoły średniej marzyłem, aby wyjechać do Francji i studiować na Sorbonie. W ósmej klasie szkoły podstawowej złożyłem dokumenty do Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku Warmińskim, które oferowało naukę języka francuskiego. Gdy pisałem maturę w 1993 roku, byłem już blisko zrealizowania swojego marzenia. W latach 90-tych otrzymanie wizy i wyjazd do obcego kraju, dla takiego młodzieńca jak ja, nie było oczywiste. Kilka lat musiałem poczekać i w 1998 roku wyjechałem do Francji jako Chłopak Au-Pair i z pomocą rodziny, u której mieszkałem w Thomery w okolicach Fontainebleau dostałem się na upragnioną uczelnię w Paryżu.

Studiowałem Historię Paryża oraz Historię Sztuki XIX wieku i czasów współczesnych.

1994-1996

Policealne Studium Fotograficzne w Płocku

Gdy po raz pierwszy pozwolono mi potrzymać aparat fotograficzny, miałem wtedy 6 albo 7 lat, ten dzień odmienił moje życie. Emocje pamiętam do dzisiaj. A gdy teraz to piszę... powracają. W połowie lat 80-tym zbudowałem swoją pierwszą ciemnię fotograficzną (12 lub 13 lat Jacek). Każdy weekend zamykałem się w pokoju, zaciemniałem szyby i drzwi. W mieszkaniu przy ulicy Piłsudskiego 6/56, 11-200 Bartoszyce unosił się zapach chemii fotograficznej (wywoływacz i utrwalacz). W niedzielne popołudnia wraz z rodziną oglądaliśmy moje "dzieła".

W 1994 roku pojechałem do Płocka i zdałem egzamin do Szkoły Fotograficznej. W 1996 roku otrzymałem Dyplom Technika Fotografii Artystycznej, który rozpalił moją wyobraźnię, aby zostać fotoreporterem Tygodnika Polityka. Zawsze wyznaczałem sobie wielkie cele.

Zainteresowania

Fotografia. Zawsze mam przy sobie aparat. Mimo, że mniej fotografuję niż było to w latach mojej kariery fotoreportera, to nadal zajmuje kluczowe miejsce w moim rozwoju osobistym i zaznaniu harmonii w życiu. Gdy biorę aparat do ręki, rozwijam w sobie wyobraźnię i myślenie kreatywne. Zawsze powtarzałem moim uczniom, że zdjęcie najpierw powstaje w naszej głowie, a dopiero na matrycy aparatu.

Góry. Zakochałem się w nich w połowie lat 90-tych. Pamiętam pierwsze wrażenie i myśl, która zawsze mi towarzyszy, gdy wkraczam na szlak górski - Jaki jestem mały - pokora do świata i natury. W górach odnajduję spokój, uczę się skupiać na tym co robię i wytrwale dążyć do celu pokonując swoje słabości.

bottom of page