MNIE

RZECZY NIE ZAWSZE SĄ   #000000  I  #FFFFFF  - PRZYSŁOWIE HTML

Iam

Fundatorem fundacji „Nielada Historia”, dziennikarzem i fotoreporterem

 

W fundacji Nielada Historia zajmuję się rozwojem projektu "I CO TERAZ?". Wspieram organizacje pozarządowe jak stworzyć tożsamość marki, która będzie miała realny wpływ na odbiorców. Uczę jak zintegrować koncepcję tożsamości marki z rutyną biznesową i jak o tym pamiętać podczas tworzenia tekstów, korzystania z mediów społecznościowych lub tworzenia strony internetowej. Dzięki tej wiedzy, podczas indywidualnych spotkań, krok po kroku definiujemy wraz NGO’sami tożsamości ich marek.

Jego historia

Jacek Litwin ukończył Policealne Studium Fotografii Artystycznej im. Danuty Sokołowskiej w Płocku 1996 r.), posiada dyplom Technika Fotografii Artystycznej. Początkowo swój warsztat fotograficzny kształcił m.in. jako asystent w Policealny Studium Fotografii w Bielsku Białej.

Pod koniec lat 90-tych rozpoczął współpracę jako freelancer z różnymi wydawnictwami i tytułami prasowymi na terenie całej Polski.

Warto odnotować epizod zawodowy we Francji na przełomie XXI wieku w grupie miłośników fotografii przy szkole Fontainbleau i grupie artystycznej Barbizon. Jednocześnie Jacek studiował Historię Sztuki XIX i XX w oraz Historię Paryża na Sorbonie.

Po powrocie do kraju rozpoczął współpracę z tygodnikiem Polityka jako korespondent terenowy (która trwała od 2001 do 2013 r.).

W 2004 roku był fotoreporterem dla Gazety Olsztyńskiej.

  • W latach 2006-2007 wyjechał do Londynu, gdzie podjął się pracy w hospicjum, jednocześnie zajmował się fotoreportażem miejskim w Londynie, Norwich, Swanage i Liverpoolu.

  • Po powrocie do Polski, znów działał jako freelancer dla różnych agencji prasowych, by przez chwilę od 2009-2013 roku osiąść jako fotoreporter terenowy w woj. warmińsko-mazurskim i Trójmieście dla Dziennika Super Express i agencji fotograficznej East News.

  • W 2012 roku przyczynił się do założenia tytułu Express Olsztyn, gdzie piastował stanowisko szefa działu foto oraz dbał o wizerunek tytułu, rekrutował i szkolił fotoreporterów.

  • W 2013 roku zainteresował się marketingiem w sieci, reklamą w sieci, public relation, brandingiem oraz komercyjnym wykorzystaniem informacji i obrazu w budowaniu wizerunku – co pozostaje do dziś jego głównym zajęciem.

Przez ten cały czas Jacek nie zaprzestał jednak pielęgnowania fascynacji teatrem i zajmuje się oprawą fotograficzną i dokumentacją przy Agencji Artystycznej MMJ, czyli działalności monodramu muzycznego swej siostry Jolanty Litwin-Sarzyńskiej „Moja mama Janis” (2005-2018).

Od 2017 roku osiadł na stałe w Gdańsku, gdzie działa jako freelancer przy zleceniach fotograficznych oraz rozwija swoją markę związaną z budową wizerunku oraz tworzeniem stron www i wdrażaniem strategii marketingowych. Wolontariusz Roku 2015 w rodzinnych Bartoszycach. Założyciel gazety Wieści Bartoszyckie jako redaktor naczelny w 2016 oraz Stowarzyszenia Bartqltura w roku 2016. Jacek współpracował z Fundacją Poland Business Run przy organizacji Gdańsk Business Run 2018 oraz jako trener w zakresie fotografii i sesji studyjnych dla kółek medialnych „Media Cube” przy 6 szkołach w Gdańsku we współpracy ze Stowarzyszeniem Morena.

ULUBIONE

NGO MARKETING BLOG

FOTO BLOG